Duygularınızı burada paylaşabilirsiniz.
You can offer your condolences here.
Eski Rektörümüz, çok kıymetli hocamız Prof. Dr. Aydın Uğur’u vakitsiz kaybetmekten dolayı duyduğumuz acı tarifsiz… Aydın Hocamız, akademisyen kimliği, kişiliği, meslek ahlakıyla hepimize örnek olan, bizlere yol gösteren, Üniversitemiz için çok özel bir isimdi. Üniversitemize kuruluşundan bu yana yaptığı eşsiz katkıları hiçbir zaman unutmayacak, onu her zaman minnetle anacağız. Geride bıraktığı değerler bizim için her zaman rehber olacak. Ailesine, sevenlerine, tüm BİLGİ camiasına sabır ve başsağlığı diliyorum.
Mehmet Can
En çok üniversitenin ne olduğu ve ne olması gerektiği hakkında düşünürdü. “İyi yaşam için, iyi toplum için, iyi yönde değişim için misyonumuz var” derdi. Etrafına aydınlık saçan Aydın Uğur sayısız öğretim üyesi yetiştirdi. Onlardan biri olmak, öğrencisi olmak, asistanı olmak, meslektaşı olmak benim için ne büyük gurur! Müteşekkirim. Aydın hocamı hiç unutmayacağım, onu hep sevgiyle, saygıyla, hürmetle anacağım, anlatacağım. Ailesine ve meslektaşlarına sabır dilerim.
Esra Ercan Bilgiç
Aydın Uğur Hocamızın kaybından büyük bir üzüntü duydum. Hem İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin hem de Türk akademisinin başı sağ olsun. Sevgili Hocamız ışıklar içinde uyusun. I am deeply saddened by the loss of our beloved former Rector Aydın Uğur. Condolences to both İstanbul Bilgi University and the Turkish Academy. Rest in peace.
Prof. Dr. M. Cemali Dinçer
Sosyoloji bölüm öğrencileri olarak gözümüzü ilk sizinle açmıştık. Zengin kütüphaneye sahip odanızda hayata dair düşünceler, deneyimler üzerine uzun uzun konuşurduk. Her birimizin fikrine ayrı önem verip üzerinde düşünmemizi sağlardınız. Eğitmen kimliğiniz dışında bizlere geleceğin akademik düşünürleri olarak yaklaşırdınız. Emeğiniz çok. Işıklar içinde huzurla uyuyun.
ZeynepB.
1997-2002 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü'nde okurken eğitmenim olması ayrıcalığını yaşadığım sayın Aydın Uğur hocamı rahmetle anıyorum. Özellikle ilk senemizde bize hayat hakkında yaptığı uzun konuşmaları ve verdiği yaşam tavsiyelerini unutmama imkan yok. Çok sevdiğim ve saydığım bir eğitmenimdi.
Elif Namlı
Canım hocam öğrenciliğimde kitaplarla dolu küçük odana girmek için soracak bir şey aradığımdan mı yoksa sıcacık sohbetinden mi ya da yeşil fuların ve yeşil çoraplarından mı senin verdiğin mezunlardan olduğum için büyük gurur duyuyorum. Çok şey yazılır ama senin mezuniyetimde en son dediğin gibi "Yaşasın Bazı Şeyler…" Sen çok yaşa hocam, mekanın cennet olsun.
Başak Temel
Değerli hocamızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Adı gibi Aydın bir insanı kaybettik. Bizlere kattığın akıl, mantık, farklı düşünme gücü için sonsuz teşekkürler Aydın Hocam. Her zaman hatırlanacaksın, ışıklar içinde uyu. 2000 İletişim Fakültesi Mezunu
Mustafa Atakan Boğazlıyan
Kendisini tanımam etmem, öyle derin bir hukukumuz yok anlayacağınız. Ancak etrafımdan duyduklarıma dayanarak çok net bir şekilde söyleyebilirim ki okulun bu denli bir kaliteye sahip olmasında büyük bir katkısı var. Ailesine başsağlığı dilerim, huzur içinde yatsın.
Şerif mert sürmeli
Sevgili Aydın Hocam sayenizde bu dünyadan zarif, bilgili, nüktedan bir insan geçti. Sizi tanıdığım için mutluyum. Nur içinde yatın hocam 🙏
Dilistan Shipman
BİLGİ’de okuduğum yıllarda üniversitemizin Rektörü'ydünüz. İletişim okuyan arkadaşlarım sizi çok seviyor, size sonsuz saygı duyuyorlardı. Vefatınıza çok üzüldüm. Nur içinde yatın. Sizin gibi bir biliminsanını kaybetmek bizim için çok üzücü. Ailenize sabır dilerim.
Aslı